Leden 2008

Fotky AO

25. ledna 2008 v 19:12 | Dasa
Stále v pohybu :) Dáša a Jeana
Brno 2008,Josh a Jeana Dama Krkonoše

Fotky štěňata 07

25. ledna 2008 v 19:01 | Dasa |  Štěnata
Z leva-Apokalipsa,Apolon,Armagedon potomci Ollypie a Darka

Jezevčík

25. ledna 2008 v 16:41 | Dasa |  Jezevčík dlouhosrstý trpasličí
Jezevčík dlouhosrstý Trpasličí
Po čivavách a a.ohaři máme ještě chovnou stanici která se zabývá chovem jezevčíku dlouhosrstých trpasličích,převážně barvy mahagon.
Jedná se o plemeno lovecké,které k uchovnění musí mít nejen výstavu,ale i zkoušky z výkonu.
Zúčastňujeme se jarního svodu,jarních zkoušek vloh a predevším barvářských zkoušek.Vidím trošku problém v tom,že noví majitelé štenátek v mnoha případech nemají chovatelské ani myslivecké ambice.Ještě se tak úcastní jarního svodu případně výstavy,ale obvykle na zkoušky již rezignují.
Snažím se jim pomáhat,jak to jde,ale přeci jenom,když pejsek zná jen postel a přilehlý park,jde to někdy těžko.Ještě že jezevčík má v sobě přirozený lovecký pud a zkoušky udělá téměř sám.
Pokud si štene pořídí myslivec nebo alespoň ,,chovatel´´ pak je vyhráno.
V současné době máme ,,babičku´´ Izabelu z Čertouských Lánů a velice pěknou čtyřletou fenku Wegi z ČL.

Fotky

23. ledna 2008 v 13:53 | Dasa |  Čivavy
Oly,Betty na ,,stolečku,,Čiky vedle,dole Vanessa a Penellope
Smečka :)
Ollympie
Výhřev na matraci
Bylo špatné osvětlení,ale pózy krásný :)
(Betty,Ťuňťa,Vanessa,Penellope,Čikita)

Dotazy,připomínky atd.

23. ledna 2008 v 13:20 | Dasa |  Návštěvní kniha
Zde můžete psát připomínky,dotazy popřípadě hodnocení a názory.Vše co vás napadne a týká se to psů nebo mé chovné stanice.

Můj ohař

23. ledna 2008 v 13:09 | Dasa |  Auvergneský ohař
AO
Do roku 2006 jsem byla v MS ve Sběři u Jičína.Po přestěhování do Prahy,jsem vstoupila do MS Zeleneč.Zatím na zkušební dobu.Byla mi ovšem dána podmínka pořídit si ohaře.Dlouho jsem přemýšlela jakého.Nějaké zkušenosti jsem již měla.Naposledy jsem měla gordonsetra,který byl velice krásný,ale dost náročný jak na údržbu tak i na práci s ním.Jenom PZ jsem s ním dělala 3x.Bylo to velmi náročné.
Rozmýšlela jsem se nad nějakým plemenem-klidným,nenáročným.Ještě s tátou jsme na inzerát vybrali plemeno AO.Strašně se mi líbilo.V současné době je tady asi 70 jedinců tohoto plemene.
Od června mám fenku AO a jsem s ní velice spokojená.Sice teď je právě v pubertě,není to absolutně klidná fenka,je to trochu poplach,ale co jsem si vybrala to mám.
S touto fenkou mám mnoho plánů.napřed bych chtěla absolvovat nějaké zkoušky a později i odchovat nějaké to štene .Zatím ji připravuji na výstavy.
Jak říkám,ještě je to puberťák :)
Chvilku nepostojí...

Prodej

23. ledna 2008 v 13:08 | Dasa |  Inzerce
Inzerce
V současné době mám na prodej pejska.
Otec:Darek Chomutovský Amorek
Matka:Ollympie Kubibar
černý-velmi podobný Denisovi-Armagedon
Výborný exteriér,vhodný do chovu,jablíčková hlava,zuby 6/6,socializován,perfektní povaha.
Mezinárodní očkovací průkaz,tetován,očkován,odčerven.
Se vším poradím.Nezávazná návštěva možná.
Odběr ihned.Cena dohodou

Nezodpovědní kupci

23. ledna 2008 v 13:06 | Dasa |  Štěnata
Mrtvej brouk
Neustále se píše,jak jsou někteří chovatelé(zejména chovatelé tzv.bezpapíráků)neseriózní a snaží se na chovu pouze vydělat.Někdy to může být i pravda,ale já se spíš setkávám,(a v poslední době stále častěji a častěji)s velkou neseriózností ze strany ,,budoucích´´ majitelů štenat.Telefonáty puberťáků mě už téměř s míry nevyváději,ale přeci jenom když Vám někdo o půlnoci a nejlépe z hospody zavolá:,,Máte psa?Máte?Tak si ho nechte!´´,přeci jenom…
Nesnáším ,,mrtvé brouky´´.Že nevíte co je mrtvej brouk?Ráda vysvětlím.
MB je člověk,který Vám neustále volá,jestli máte nakrytou fenu,štenátka,nebo se chystáte krýt?Volá hodně,volá dlouho,vyptává se na vše možné i nemožné,nelíbí se mu velikost,pohlaví,dlouhosrstost,krátkosrstost,váha,barva a zejména cena.Snažíte se mu vyjít vstříc,sháníte vše možné i nemožné,pokud nemáte,otravujete známé i neznámé,srazíte cenu na téměř provozní náklady,prostě děláte ze sebe téměř ,,blbce´´.
MB volá,komunikuje a zkrátka otravuje tak dlouho dokud skutečně požadované nesežene.Pak se MB projeví v celé své kráse tzn.najednou se neozve,nebere telefony,nereaguje ani na SMS nebo email,telefon vypne nebo dokonce zruší.Prostě mrtvý brouk!
S nejhorším MB se však setkala moje dcera.Měla loni štenátka Pitbulla-bylo jich devět.Dotyčný ukecával,ukecával,sliboval že je student,má málo peněz a hlavně,že si chce ze štenat vybrat.Dcera,která bydlí v Náchodě,mu přivezla na Vánoce autobusem dvě štenátka,aby si vybral.Pochopitelně platila cestu jak za sebe tak i za fenky a milý MB se vůbec neozval,ani na Vánoce ani po Vánocích,prostě nikdy.
Takové lidi nechápu,když psa nechtějí,nebo si to rozmyslí,nevím proč nedají vědět.
Kdyby tohle udělal chovatel,tak si potom ani neškrtne.

Výstavy

23. ledna 2008 v 13:05 | Dasa |  Výstavní úspěchy
Výstavní úspěchy
Vystavuji již mnoho let,zažila jsem spoustu úspechu,které ale byly vykoupeny i průměrem a neúspěchy.
Výstavy jsou však bohužel stále dražší a dražší záležitost.Po stránce finanční (přihlášky na VÚB,startovné,cesta,občerstvení atp.)dále jsou časově náročné (Brno,Praha,České Budějovice,Ml.Boleslav,Liberec,Nymburk,Litoměřice atp.)a někdy náročné i psychicky.Ale bohudík za ně.
V současné době po otevření hranic je výhodou velká možnost návštěv bližších států jako jsou Polsko,Slovensko,Rusko,Rakousko,Litva,Maďarsko,Slovinsko,Chorvatsko,Francie apod.
Nejnověji se můžete pokud na to ovšem máte jet podívat i na ,,CRAFTA''.
Zúčastnila jsem se mnoha výstav,asi největší kterou jsem navštívila byla ,,světovka,, v roce 2006 v Polské Pozdani.
Sice jsme nezvítězili,ale alespoň jsme se zúčastnili.Z ostatních si vážím samozřejmě všech úspechu,výher i pohárů.
Za hodně cenné považuji ocenění svých chovatelských skupin.Na každé větší výstavě se snažím vystavovat skupiny krátkosrstých nebo dlouhosrstých.S menšími i většími úspechy se mi docela daří.Sice to není vždy první místo,u čivav je problém sjednotit barvy.Je jistě jednodušší dát dohromady skupinu rotvajlerů nebo dobrmanů,kteří vypadají všichni stejně,než skupina čivav,která je každá jiná

Apokalipsa Kubibar

23. ledna 2008 v 13:04 | Dasa |  Chovní jedinci
Apokalipsa Kubibar
Apy je naše poslední fenka,vlastně ještě miminko.
Matka:Ollympie Kubibar
Otec:Darek Chomutovský Amorek
Její první výstava se bude konat v Letňanech,kam je přihlášena-o výsledku budu informovat.

Čikita z Podhradí Buchlova

23. ledna 2008 v 13:03 | Dasa |  Chovní jedinci
Čikita z Podhradí Buchlova
Celý svůj život jsem si přála bílou čivavu,ale bohužel z mého chovu jsem neměla šanci.Strašně moc jsem ji chtěla,několikrát jsem i naletěla podvodníkům(koupila jsem např.fenu za 20tisíc údajne chovu schopnou).Později jsem se jí snažila několikrát krýt i inseminací,leč fenka měla srůsty a nikdy nezabřezla.Pak jsem zakoupila fenku za 15tisíc také údajne chovnou(ale byla po císaři a ještě nikdy neměla živá štenata.
Konečně se na mě usmálo štestí až v Ostravě.Vymodlená Čikita z Podhradí Buchlova,byla přesně to štenátko,o kterém sem vždy snila.Bílá celá hlavička,sem tam černá skvrnka.
Co na tom,že jsme po cestě z Ostravy rozbili auto,jehož cena byla několikanásobně vyšší než cena vymodleného štenete.Byla jsem štastná.
Fenku jsme uchovnili,bonitovali a těšili se na budoucí potomky.
Bohužel nešťastnou náhodou spadla dceři z 5m vysokého balkonu.Týden bojovala na veterině o život,pak nám řekl:,,Pokud se do 14ti dní nespraví,budeme ji muset uspat.''
Příroda je však mocná čarodějka.Je pravda,že jsme ji také všichni hodně pomáhali.Fenku jsem měla u postele,každé 3-4 hodiny krmila,venčila apod.
Myslím že jsem ji věnovala víc péče jak svým třem dětem.Ale stálo to za to.Čiki se mi odvděčila krásnými štenátky.Je sice pravda,že rodila císařem,ale brzy se zotavila a štenata vzorně vychovala.

Kontakty

21. ledna 2008 v 20:45 | Dasa |  Kontakty
tel: +420606237486
pevná: 281923024
Praha

Vanessa Kubibar

21. ledna 2008 v 19:28 | Dasa |  Chovní jedinci
-nadějná fenka-její matka Penellope Kubibar,otec Royal z Denveru.Super fenka-na výstavách výborná,v chovu uvidíme jak dál.

Ťunťa Kubibar

21. ledna 2008 v 19:26 | Dasa |  Chovní jedinci
Dcera Penellopé Kubibar,otec Abenaki z Neuštejna.
Velice pěkná ve svých 2,5 letech je českou junior šampionkou.Loni měla štěnátka,bohužel se spojení nějak nepovedlo.Ze tří štěnat,zůstala jedna malinká fenka,která byla věnována na mazlíčka.
Kluci měli vývojovou vadu,přestalo jim růst tělíčko a rostla hlava-encefalopatie ve třech měsících zemřeli.

Penellopé Kubibar

21. ledna 2008 v 19:21 | Dasa |  Chovní jedinci
Velice výborná fena s mnoha výstavními úspěchy.
Ale zase bohužel kocour ji natrhl ouško,čímž zkončily její výstavní,ne však chovné úspěchy.
Těhotná

Agáta-Krakonošovo panství

21. ledna 2008 v 19:17 | Dasa
Tato fenka je osmiletá,koupila jsem jí už starší(8měsíců)ze začátku byla trošku problematická,též první porod byl veden císařským řezem-1 velké štěně fenka.(Penellopé Kubibar)
Později se vylepšila a teď je miláčkem Vojty,taky když příjdete k němu do pokoje,vidíte z postele vykukující vykulená očiska : ).
I po ní bylo několik nádherných ale i průměrných štěnat.

Historie

21. ledna 2008 v 19:13 | Dasa |  Naše stanice
Vítám Vás na našich stránkách a zároveň bych něco napsala o historii naší chovné stanice Kubibar a chovu psů vůbec takovém.
Musím se,ale vrátit k tomu jak to všechno vlastně začalo.
TAKŽE:
Pocházím ze zemědělské a myslivecké rodiny,která se celý život mimo jiné zabývá chovem loveckých psů.Můj otec pan Jaroslav Fiala(75let,zemřel 2007)
vlastnil téměř 40 let velmi úspešnou CHS.Zejména trpasličích dlouhosrstých jezevčíků ,,Z Čertouských lánů,,.Z jeho CHS pochází mnoho pracovně i exteriérově vynikajících psů,především však fen.Za svůj dlouhý život získal hodně ocenění jak na zkouškách tak i na výstavách.Odchoval spoustu kvalitních štenat.
Jinak se ovšem na našem dvoře vystřídali různí lovečtí psi mnoha plemen mj.malý i velký münstrland,gordonsetr,maďarský ohař,basethund,pointer,český fousek,německý ohař krátko i dlouhosrstý.
Protože bydlel v Praze,zůstal věrný trpasličím jezevčíkům.Po jeho smrti,pokračuje v jeho úsilí manželka ing.Jitka Fialová a já se jí snažím pomáhat.
Asi jsem se potatila,protože jsem si v roce 1989 svoji CHS KUBIBAR.
Bydlela jsem tehdy s manželem a dvěmi dětmi ve Sběři,což je malá víska mezi Jičínem a Novým Bydžovem.Oba jsme pracovali jako zootechnici v místím JZD.
Protože jsme bydleli v prostorném rodinném domku se zahradou,chovala jsem postupně NO,CF,Bassety apod.tedy samá střední až větší lovecká plemena.Tyto psy jsem jednak vystavovala,připravovala ke zkouškám,a s většími,středními i s menšími úspechy předváděla.
Jednoho dne byl můj manžel,hlavní zootechnik zmíněného JZD,podívat zcela nezávazně¨na štenátka.
Jednalo se o,u nás téměř neznámé plemeno ,,CHIHUAHUA,,.
Chovala ho tehdy naše plemenářka zootechnička p.Hanka Dlabolová v Jičíně.A skutečně toto plemeno bylo velmi málo známé-zejména pro mě - jako chovatele loveckých psů.
Přesto-že se byl manžel podívat jen ze zajímavosti,z návštěvy mi přinesl ,,něco malého do dlaně,,.Skutečně do dlaně,neboť 8týdenní fenka vážila asi 650g a téměř se v jeho dlani ztrácela.
Byla jsem v šoku.
Nejen z ceny(ceny loveckých psů byly tehdy někde úplne jinde),ale hlavně ze vzezření malého tvorečka.Měla jsem z něj upřímný strach a přiznám i divný pocit,že právě já,bych měla chovat něco tak ušatě divného.
Mělo to malé tělo,velké uši a hlavně velké vykulené oči-to nebyly oči,ale přímo rentgenová kukadla.
Navíc manžel se asi cítil trošku provinile a tak celé rodině udělal mohutnou přednášku v tom smyslu-jak bychom se měli o tak drahého,křehkého a jedinečného psa starat.
Při přednášce držel fenku Aranku na dlani,asi se jí to moc nelíbilo,protože v průběhu řeči skočila dolů(manžel měří téměř 2m)a hned si vykloubila tu svou velice křehkou nožičku.Začala strašně naříkat.Zmocnila se mě nejprve panika,potom oprávněný vztek a už jsme uháněli na veterinu do
Jičína.Tam jsme fenku vyložili z košíčku na operační stůl-Aranka se protáhla,podívala se kde je a běhala po stole jako čamrda.
Manžel,kterého všichni veterináři dobře znali,začal klopotně vysvětlovat,co že jí to vlastně je.
Sklidil pobavení možná i trošku škodolibé úsmevy.Došlo nám,že v košíčku při jízdě ,se nožka srovnala a fenka byla naprosto zdravá.Aranka sklidila veliký obdiv,nejen tehdy na veterině,ale v podstatě v celém svém 11letém životě.Její tetovací číslo(tehdy ještě v levém oušku)bylo 413 a byla to zakladatelka našeho chovu čivav dlouhosrstých a krátkosrstých.Přesto že jsem zůstala věrná loveckým plemenům a v současné době mám8měs. Fenu AO,čivavy mě očarovaly a naprosto jsem jim propadla.A myslím,že nejen já.Jak už jsem předeslala,moje CHS se jmenuje KUBIBAR-jedná se o sloučeninu ze dvou slov-jmen svých dvou dětí-Kuby a Báry.
Později narozený syn Vojtěch nemohl pochopit,proč není v názvu také.Tak jsem mu musela vysvětlit,že v době založení moji CHS byl ještě na houbách.
Moc ho to sice mrzelo,ale přesto je nyní velmi platný i zdatný pomocník i vystavovatel.
Také se pravidelně úcastní chovatelských soutěží a dovedností mládeže.
V průběhu let jsem několikrát měnili bydliště¨,takže reprezentoval v celostátním kole ČSCHDHZ
Náchod,kde byl až do loňska členem.
Celostátníhokola se úcastnil 2x za ZO Náchod v Kopřivnici a v Kroměříži.Přestože nebyl mezi prvími získal řadu poznatků i mnoho nových kamarádů a kamarádek chovatelů různých oborů.
Tímbych chtěla zakončit svůj ,,krátký,, úvod.
Vsoučasné době mám devět fenek plus jednoho pejska.Tři z fenek jsou již ,,babičky,, a jedna malé miminko.

Čin-čin

21. ledna 2008 v 19:05 | Dasa |  Naše babičky
Čin-čin 17.2.1997
-dcera Aranky z Petlendu(zakladatelky chovu)
-tato fenka je 11-tiletá,šampionka veteránů s několika tituly.Při své velikosti neměla mnoho štěnátek,ale zato jsou kvalitní a zdravé.
-je to velký oblíbenec mého manžela,který je převozníkem na Vltavě.Proto i ona má své pruhované tričko a baví návštěvníky na Vltavě.Sklízí zasloužený úspěch.

Betty Adie

21. ledna 2008 v 18:57 | Daša |  Naše babičky
Betty Adie-31.12 1995
Úplne perfektní fenka,která má odchováno velmi mnoho štenat ,v současné době je český veterán šampión.Mám po ní již tři generace štenat a jsem spokojená jak s jejich exteriérem(vždy V)tak i povahou.Vždy rodila perfektní bez problémů a císař.řezů.Jednu fenku jsem si nechala(Ollympii Kubibar).Ve svých letech má ještě(u čivav téměř zázrak)všechny zuby.Bohužel je velice dominantní a tak neustoupila ve sporu se stejně dominantní jezevčicí a přišla o oko.Což jí vůbec ani v nejmenším nepřekáží a výborně se s tím vyrovnala jak po stránce fyzické tak i psychické.
Už po rvačce